Muzikos naudotojams
ATLIKĖJAMS IR ĮRAŠŲ GAMINTOJAMS

Radijo laida „PAKARTOT“ apie Andrių Mamontovą

2017.08.28

                                                                          BNS nuotrauka

Andriui Mamontovui – 50. Galima mėgti Andriaus dainas, galima jų nemėgti. Bet neįmanoma jų aplenkti, nežinoti, kas per vienas yra žmogus, save būsimų koncertų reklamose pristatantis tiesiog AM. Neįmanoma nesutikti, jog didelė dalis iš tų nesuskaičiuojamo kiekio dainų yra padariusios svarbią, kartais gal net lemtingą poveikį kelioms generacijoms ir populiariosios muzikos raidai apskritai. O Andriaus asmenybė ir vieša veikla visada buvo įkvepiantis pavyzdys jaunam pradedančiajam, pilnam abejonių, baimės, nežinios. Dar daugiau, muzikantas, dainų autorius ir atlikėjas, muzikos apžvalgininkas Domantas Razauskas drąsiai teigia, jog AM yra puikus pavyzdys to, kokią galią turi kultūra. Daugiau nei 30 metų ekranuose keitėsi politikai, vyko revoliucijos, griuvo paminklai, kilo rūmai, tačiau vargu ar kas per tą laiką vardan šviesesnio buvimo padarė tiek, kiek sugebėjo vienas žmogus su gitara ir savo paprastomis dainomis.

Klausyti:

Apie laidą „PAKARTOT“:

Pokalbiai apie lietuvišką muziką, kurią norisi pakartoti. Klausydami dainų įrašų ir eidami į koncertus mes girdime rezultatą – laidoje aiškinsimės, kas yra už jo.

Mistiškoje senojoje LRT RADIJO studijoje diskutuos muzikantai, koncertų organizatoriai, vadybininkai, apžvalgininkai, gerbėjai. Visi kartu bandysime suprasti, kokia yra šiuolaikinė lietuviška muzika ir kodėl ji tokia.

Kokiame kontekste randasi lietuviška muzika? Ar ji lietuviška, jei dainuojama ne lietuvių kalba? Kas yra geras tekstas, o kas banali klišė? Kodėl Lietuvoje tiek daug festivalių, ar jų tiek reikia? Su kuo valgomi IDM, indie, free-jazz, lo-fi? Kam reikalingos autorinės teisės, ar visada iš jų pelnosi kūrėjai? Ar valstybei iš tiesų rūpi muzikos turinys, ar tik tariamai kokybiška forma? Visus šiuos ir daugiau ne visada patogių klausimų, susijusių su lietuviškos muzikos pasauliu, savo pašnekovams užduos žmogus, kuris pats gyvena muzika – dainų autorius ir atlikėjas, muzikos apžvalgininkas ir poetas Domantas Razauskas.

Laida transliuojama šeštadieniais 12:10 val., kartojama sekmadieniais 02:05 val. per LRT RADIJĄ.

Laida rengiama bendradarbiaujant su Lietuvos gretutinių teisių asociacija AGATA ir didžiausiu lietuviškos muzikos portalu pakartot.lt

Kontaktai: pakartot@lrt.lt

Visos naujienos