Muzikos naudotojams
ATLIKĖJAMS IR ĮRAŠŲ GAMINTOJAMS

Radijo laida „PAKARTOT“ su Raminta Naujanyte–Bjelle

2017.09.04

                                                                          V. Skaraičio nuotrauka

Žanrai, stiliai, kryptys, darbai, studijos, šukuosenos ir plaukų spalvos – visa tai Ramintos NaujanytėsBjelle gyvenime keičiasi žaibiškai. Pastovus tik užkrečiantis žingeidumas kurti. Domantas Razauskas LRT Radijo eteryje kalbina kolegę, vedančią muzikines laidas LRT OPUS radijuje. Šis darbas – vienas iš daugybės Ramintos užsiėmimų. Išgarsėjo mergina dar besimokydama mokykloje, kai sudalyvavo TV talentų šou, vėliau dainavo miuzikluose, dirbo muzikos prekių parduotuvėje ir... Na, apie viską ji laidoje papasakos pati. Dabar nuolat besišypsanti Bjelle – ambicinga kūrėja, profesionaliai besimokanti muzikos kūrimo subtilybių, aktyviai koncertuojanti su įvairiais muzikantais įvairiuose festivaliuose ir šiemet pristačiusi savo pirmąjį mini albumą, kuris pasirodė USB rakto pavidalu.

Klausyti:

Apie laidą „PAKARTOT“:

Pokalbiai apie lietuvišką muziką, kurią norisi pakartoti. Klausydami dainų įrašų ir eidami į koncertus mes girdime rezultatą – laidoje aiškinsimės, kas yra už jo.

Mistiškoje senojoje LRT RADIJO studijoje diskutuos muzikantai, koncertų organizatoriai, vadybininkai, apžvalgininkai, gerbėjai. Visi kartu bandysime suprasti, kokia yra šiuolaikinė lietuviška muzika ir kodėl ji tokia.

Kokiame kontekste randasi lietuviška muzika? Ar ji lietuviška, jei dainuojama ne lietuvių kalba? Kas yra geras tekstas, o kas banali klišė? Kodėl Lietuvoje tiek daug festivalių, ar jų tiek reikia? Su kuo valgomi IDM, indie, free-jazz, lo-fi? Kam reikalingos autorinės teisės, ar visada iš jų pelnosi kūrėjai? Ar valstybei iš tiesų rūpi muzikos turinys, ar tik tariamai kokybiška forma? Visus šiuos ir daugiau ne visada patogių klausimų, susijusių su lietuviškos muzikos pasauliu, savo pašnekovams užduos žmogus, kuris pats gyvena muzika – dainų autorius ir atlikėjas, muzikos apžvalgininkas ir poetas Domantas Razauskas.

Laida transliuojama šeštadieniais 12:10 val., kartojama sekmadieniais 02:05 val. per LRT RADIJĄ.

Laida rengiama bendradarbiaujant su Lietuvos gretutinių teisių asociacija AGATA ir didžiausiu lietuviškos muzikos portalu pakartot.lt

Kontaktai: pakartot@lrt.lt

Visos naujienos