Muzikos naudotojams
ATLIKĖJAMS IR ĮRAŠŲ GAMINTOJAMS

Pasaulinę muzikos dieną „Maximoje“ minėjo garsiausi Lietuvos atlikėjai ir autoriai

2017.10.03

                                                                          M. Rudzinsko nuotrauka

Pasaulinę muzikos dieną lietuviškas prekybos tinklas „Maxima“ kartu su atlikėjų ir autorių teises ginančiomis asociacijomis LATGA ir AGATA paminėjo organizuodami mėgstamiausių lietuviškų dainų apdovanojimus. Pirmadienio vakarą Mindaugo „Maximoje“ Vilniuje vykusio renginio metu buvo paskelbtas mėgstamiausių lietuviškų dainų dešimtukas, apdovanoti šių dainų atlikėjai ir autoriai. O Mindaugo „Maximos“ duris papuošė asociacijų LATGA ir AGATA inicijuotas simbolinis lipdukas „Čia muzika skamba legaliai“, kuriuo siekiama paskatinti ne tik visuomenę, bet ir verslą muzikos klausytis legaliai.

„Tik legaliai klausydami muzikos remiame muzikos kūrėjus ir atlikėjus. Kaip tik dėl to net pusė mūsų parduotuvėse grojamos muzikos – lietuvių autorių ir atlikėjų kūriniai. Labai svarbu, kad muzikos autoriams ir atlikėjams būtų sąžiningai atlyginama, todėl vertiname „Maximos“ partnerystę su autorinėmis teisėmis besirūpinančiomis asociacijomis ir garsiausiais Lietuvos atlikėjais ir autoriais. Neabejoju, kad Tarptautinės muzikos dienos šventimas šiemet padės dar labiau didinti žmonių sąmoningumą autorinių teisių atžvilgiu, o mūsų pirkėjams primins, kad kasdien mūsų parduotuvėse girdėdami garsiausių Lietuvos autorių kūrinius kartu prisidedame prie lietuviškos muzikos plėtros“, – sako Kristina Meidė, „Maximos“ generalinė direktorė.

Renginyje dalyvavusi dainininkė Justė Arlauskaitė-Jazzu dėkojo „Maximai“ už puoselėjamą muzikinę kultūrą Lietuvoje – atlikėjų ir autorių palaikymą per „Maximos“ parduotuvėse skambančią muziką. „Ačiū „Maximai“ už tai, ką daro, už tai, kad čia skamba legali muzika, nes tik dėl to ji gali gyvuoti“, - sakė dainininkė Jazzu.

Jai antrina ir ketvirtąją vietą mėgstamiausių lietuviškų dainų rinkimuose užėmęs Andrius Mamontovas. „Mano noras, kad lietuviška muzika visuomet pasiektų klausytoją ir tam niekada nebūtų trukdoma. Todėl džiaugiuosi, kad lietuvių atlikėjų ir autorių kūriniai skamba ir prekybos centruose, ir svarbiausia – legaliai“, – sako A. Mamontovas.

Būtent siekiant pabrėžti muzikos legalumo svarbą, renginio metu „Maximos“ generalinė direktorė, žinomi atlikėjai Donatas Montvydas, Radistas Rolandas Mackevičius, LATGA Tarybos prezidentas, kompozitorius, profesorius Teisutis Makačinas ir AGATA muzikos licencijų skyriaus vadovas Mindaugas Budvytis atidengė pagrindines Mindaugo „Maximos“ įėjimo duris paženklinusį, asociacijų LATGA ir AGATA inicijuotą simbolinį lipduką „Čia muzika skamba legaliai“. Mažesne šio lipduko formato versija ateityje minėtos asociacijos ženklins ir kitus lojalius foninės muzikos naudotojus, pirmiausia – „Maximos“ tinklo parduotuves.

Pirmadienio vakarą vykusios muzikinės šventės metu paskelbtą mėgstamiausių lietuvių dainų dešimtuką rugsėjo mėnesį pirkėjai išrinko iš 30 dažniausiai „Maximose“ šiais metais skambėjusių lietuvių atlikėjų ir autorių dainų. Susumavus rezultatus pirmąją vietą laimėjo Donny Montell ir Radistų daina „Wicked Games“. Laimėtojai buvo apdovanoti pinginiu 1000 eurų prizu, kurį įsteigė asociacijos LATGA ir AGATA. Antrąją vietą užėmė Lemon Joy kūrinys „Kažkada“, trečiąją – „Colours of Bubbles“ daina „Home“. Visi mėgstamiausiųjų dainų dešimtuko atlikėjai buvo apdovanoti „Maximos“ meistrų pasididžiavimu – originaliais tortais su atlikėjų atvaizdais.

Dar viena šventės vinimi tapo specialiai šiam renginiui pagaminta muzikinė dėžė, leidusi kiekvienam šventės dalyviui ir Vilniaus Mindaugo g. „Maximos“ pirkėjui išsirinkti, gyvos muzikos grupės atliekamą, vieną iš mėgstamiausiųjų dešimtuko dainą.

Pasaulinę muzikos dieną „Maxima“ švęs visą spalio mėnesį – lietuviškos muzikos gerbėjų atrinktos, mėgstamiausios 10 dainų visą mėnesį „Maximos“ parduotuvėse skambės triskart dažniau. Bet prieš tai, pirmąją spalio savaitę „Maximos“ parduotuvėse skambės mėgstamiausių atlikėjų – Donny Montell, „Lemon Joy“, „Colours of Bubbles“, Andriaus Mamontovo, „Sisters on Wire“ ir „Biplan“ sudaryti mėgstamiausių dainų grojaraščiai.

Mėgstamiausių lietuviškų dainų, skambančių „Maximoje“, dešimtukas:

  1. Radistai ft. Donny Montell „Wicked Games“
  2. „Lemon Joy“ „Kažkada“
  3. „Colours of Bubbles“ „Home“
  4. Andrius Mamontovas „Aitvarai“
  5. Leon Somov&Jazzu „Sugalvoki norą“
  6. Ieva Narkutė „Raudoni vakarai“
  7. „Sisters on Wire „Parallel World“
  8. Beisoul & Einius „Summer rain“
  9. „Naktinės personos“ „Laikas gyventi“
  10. Biplan „Amore“
Visos naujienos