Muzikos naudotojams
ATLIKĖJAMS IR ĮRAŠŲ GAMINTOJAMS

„Vilnius Jazz Young Power“ konkurse nugalėjo „Džiazlaif“

2017.10.16

                                                                          M. Ambrazo nuotrauka

Šiemetis, 12-asis jaunųjų džiazo talentų konkursas „Vilnius Jazz Young Power“ (VJYP), kaip ir šiemetis jubiliejinis „Vilnius Jazz“ festivalis, sutraukė itin stiprias grupes. Tačiau žiuri nereikėjo laužyti galvų renkant lyderį – po finalo sprendimą lėmė jos ir publikos balsai, kurių daugiausiai surinko Lietuvos muzikos ir teatro akademijos (LMTA) bei Vilniaus kolegijos muzikantų grupė „Džiazlaif“.

Anot žiuri pirmininko, „Vilnius Jazz“ prodiuserio Antano Gusčio, šiai kompanijai neabejotinai padėjo pastarųjų metų įdirbis. Nors susibūrė tik prieš metus, kvintetas „Džiazlaif“ jau pakankamai žinomas džiazo sluoksniuose. Jo branduolį sudaro saksofonininkų kvarteto „Katarsis4“ nariai – LMTA studentai Kazimieras Jušinskas, Arminas Bižys ir Danielius Pancerovas, sėkmingai dalyvavę ir praėjusių metų VJYP konkurse. Prieš metus prie jų prisijungė bendramokslis būgnininkas Ignas Kasikauskas ir šiuo metu Vilniaus kolegijoje studijuojantis kontrabosininkas Aurelijus Užameckis.

„Džiazlaif“ vaikinai pelnė ne tik asociacijos AGATA įsteigtą „Grand Prix“1000 eurų, bet ir specialųjį prizą už geriausią originalią kompoziciją. Mat VJYP ypatingas tuo, kad žiuri jame vertina ne tik konkursantų parengtas privalomų džiazo standartų interpretacijas, bet ir originalias kompozicijas bei jų pateikimą. „Džiazlaif“ nariai savo kompoziciją „Bandyso“ kūrė kolektyviai, įliedami į ją humoro ir palikdami daug erdvės savo solinėms improvizacijoms.

Grupės kontrabosininko A.Užameckio virtuoziškumas buvo įvertintas prizu „Už universalią boso raišką“. Geriausiu 12-ojo VJYP instrumentininku pripažintas grupės „Bete Smate“ gitaristas Žygimantas Bačkus, o konkurso atradimu vertinimo komisijai tapo grupės „D.Jurevičius Group“ klavišininkas Domas Žeromskas. D.Jurevičiaus grupė apdovanota už geriausią standarto interpretaciją.

VJYP jau atsiskleidė daug talentų, šiandien sėkmingai tęsiančių džiazo karjeras. Tai – saksofonininkai Juozas Kuraitis, Dovydas Stalmokas, Simonas Šipavičius, Klaudijus Štuopinis, Mantvydas Pratkelis, Karolis Šarkus, klavišininkai Dmitrijus Golovanovas, Mantvydas Pranulis ir daugelis kitų.

Visos naujienos