ATLIKĖJAMS IR ĮRAŠŲ GAMINTOJAMS

Kodėl verta būti agata nariu?

Jeigu dainuojate, grojate ar leidžiate muzikos įrašus, kurie skamba radijuje, televizijoje ar viešose vietose (kavinėse, parduotuvėse, sporto klubuose ir pan.), tuomet jums priklauso atlyginimas už jūsų muzikos naudojimą. Atlyginimą mes surinksime ir išmokėsime – tik prieš tai turite tapti AGATA nariu. Narystė asociacijoje yra nemokama.

Daugiau

Gausite jums priklausantį atlyginimą

Muzika nėra vieša nuosavybė, kurią kiekvienas gali naudoti savo reikmėms. Jūs investavote į instrumentus, savo talento puoselėjimą, muzikos įrašų leidybą. Dėl to jūsų muziką naudojantys verslininkai (radijo stočių savininkai, televizijos prodiuseriai, parduotuvių, kirpyklų, kavinių savininkai ir kt.) turi už ją atsiskaityti. Kad nereikėtų atskirai atsiskaityti su kiekvienu muzikos atlikėju ir leidėju, dar 1999 m. buvo įkurta Lietuvos gretutinių teisių asociacija AGATA. Asociacija įgaliota surinkti ir išmokėti atlikėjams, aktoriams ir muzikos leidėjams priklausantį atlyginimą.

Prisijungsite prie daugiau nei 3,5 tūkst. Lietuvos atlikėjų ir muzikos leidėjų

AGATA vienija visus aktyviausius Lietuvos muzikos atlikėjus ir leidėjus bei aktorius. Visų narių teisės asociacijoje yra lygios ir vienodai ginamos.

Įsiliesite į tarptautinį licencijuotos muzikos tinklą

AGATA yra pasirašiusi bendradarbiavimo sutartis su daugiau nei trisdešimt analogiškų asociacijų pasaulyje. Jeigu jūsų muzika viešai grojama užsienyje - AGATA jums išmokės atlyginimą ir už šias transliacijas. Asociacija atlyginimą taip pat surenka ir išmoka užsieno muzikantams bei leidėjams, kurių muzika skamba Lietuvoje.