Muzikos naudotojams

Verslo erdvėms

Muzika gali padėti sukurti reikiamą atmosferą, pritraukti klientus, o tam tikrais atvejais be muzikos veikla kavinėse, klubuose, parduotuvėse, grožio salonuose bei panašiose vietose apskritai neįsivaizduojama. Kai muzika naudojama viešai, o ne asmeniniams poreikiams, būtina gauti licenciją ir tokiu būdu atlyginti atlikėjams ir muzikos leidėjams.

Daugiau

Koks įstatymas reglamentuoja muzikos naudojimą versle?

Muzikos naudojimą versle reglamentuoja Autorių teisių ir gretutinių teisių įstatymas.

Įsigijau legalų CD, kodėl turėčiau mokėti dar kartą už tai, kad jį groju savo klientams?

Įsigytus įrašus galite naudoti asmeniniais tikslais. Norėdami naudoti muziką verslo tikslais turite gauti licenciją – taip bus užtikrinama, jog atlikėjams už jų muzikos naudojimą bus atlyginta.

Mano veikloje muzika skamba per radijo stotį ar TV. Ar už tai irgi reikia mokėti?

Taip, už tai reikia mokėti, nes muzika skamba viešai. TV ir radijo stotys atlygina atlikėjams už transliavimą, jūs – už viešą paskelbimą. Tai atskiros atlikėjų teisės.

Kam atitenka sumokėti pinigai?

Jie yra išmokami atlikėjams. Tai daroma remiantis informacija, kurią AGATA-i pateikia muzikos naudotojai. Pavyzdžiui, radijo stotys pateikia savo transliuojamos muzikos grojaraščius, o televizijos nurodo, kokią muziką ir kiek laiko naudojo savo laidose. Dalis muzikos naudotojų (kavinės, kirpyklos ir kt.) ataskaitų neteikia, nes jiems būtų per sunku dokumentuoti kiekvieną jų grojamą dainą. Todėl šių naudotojų sumokami pinigai yra skirstomi pagal TV ir radijo ataskaitų rezultatus.
Pagal ataskaitų duomenis skaičiuojama, kiek kartų ir kiek minučių skambėjo konkretus įrašas, o taip pat įvertinama konkreti kiekvieno naudotojo grojaraščio minutės kaina. Turint šią informaciją, apskaičiuojamas konkrečiam įrašui tenkantis atlyginimas.
Už įrašo naudojimą priklausantis atlyginimas paskirstomas po lygiai atlikėjams ir įrašo gamintojams, jei nėra susitarta kitaip.
Remdamasi sutartimis su analogiškomis užsienio asociacijomis, AGATA surenka ir paskirsto atlyginimą ir užsienio atlikėjams, kurių muzika buvo naudojama Lietuvoje.