Muzikos naudotojams
ATLIKĖJAMS IR ĮRAŠŲ GAMINTOJAMS

Naujienos

Sekite naujienas ir čia:

twitter facebook youtube

Radijo laida „PAKARTOT“ su grupe „Saulės laikrodis”

2017.10.23

Po beveik 30 metų pertraukos prisikelia legendinė progresyvaus roko grupė „Saulės laikrodis”. Apie būsimą albumą, grupės istoriją ir roko muziką apskritai – kartu su „laikrodininku” Gintautu Rakausku. Mano grupės gitaristas, veždamas mane į LRT studiją sako: „o tu žinai, Rakauskas yra vienas geriausių gitaristų Lietuvos muzikos istorijoje. Aš girdėjau jį kartu su „Antim”. Pats Gintautas šypsosi: „tiesiog pirštai ir mintys grojant turi sutapti. Technika nėra svarbiausia”. Apie „Saulės laikrodžio” įtaką mūsų muzikos istorijai kalbėti ir sunku, ir lengva. Sunku įsivaizduoti, kas būtų buvę, jei 1983-iasiais grupės muzika nebūtų uždrausta ir būtų pavykę išleisti vinilo plokštelę. Galbūt būtume turėję visai kitokį, gerokai turtingesnį roką. Tačiau lengva ir dabar tvirtinti, kad „Saulės laikrodis” buvo progresyvaus roko pradininkaivėliavnešiai ir vieni profesionaliausių savo srityje. Todėl net ir po tiek metų, po skaudžių netekčių, jų sugrįžimas su nauju albumu yra neabejotinai svarbus įvykis.

Lietuviškų populiarių dainų konkursas

2017.10.18

LRT Radijas skelbia lietuviškos populiariosios dainos konkursą ir kviečia jame dalyvauti talentingus, kūrybinės patirties turinčius dainų autorius, prodiuserius ir profesionalius muzikantus. Lietuvos valstybingumo 100-mečiui skiriamo konkurso tikslas – padovanoti LRT Radijo klausytojams naujų šiuolaikinių dainų, skatinti jų autorių kūrybiškumą, kelti populiariosios dainos žanro prestižą, pildyti LRT Radijo programą gerą nuotaiką ir teigiamus jausmus skatinančiomis dainomis. „Neišskirdami vieno kurio nors populiarios muzikos stiliaus, suteikiame kūrėjams laisvę visapusiškai, savitai, pagaviai ir šiuolaikiškai atskleisti savo kūrybinius sumanymus. Laukiame dainų, kurių per LRT Radiją klausysimės namuose, darbuose ir kelyje“, – pasakoja konkurso idėjos autorė, LRT Radijo muzikos vyriausioji redaktorė Birutė Paškevičienė.

Radijo laida „PAKARTOT“ su Ieva Narkute

2017.10.17

50 minučių kūrėjos vaikystės, paauglystės, psichologijos studijų ir pirmųjų dainųmotiniškų džiaugsmų ir „Raudonų vakarų“ etikečiųkalbos pojūčio bei kūrybinės virtuvės kvapo. Ir aišku, skardaus Ievos juoko. Ieva sako, kad naujas dainas jau įrašinėja. Jau greitai kažkas bus. Paskutinis jos albumas pasirodė prieš 3 metus. Tačiau delsimas įrašinėti ir viešinti naujus kūrinius pateisinamas – Ievai praėjusiais metais gimė dukrelėI.Narkutė – viena tų retų Lietuvos muzikantų, kurie turi kalbos pojūčio dovaną, žino kalbos ir jos garsyno galią. Gal tai atėjo iš psichologijos studijų? Kodėl muzikų šeimoje Šiauliuose augusi ir nuo mažens grojusi mergina pasirinko šias studijas? Kokia Ieva buvo paauglystėje? Kodėl jai taip knieti knaisiotis žmonių santykiuose? „Pakartot“ studijoje – atviras ir linksmas dviejų bičiulių pokalbis, kurį vainikuoja Ievos įvardinti ją kadaise įkvėpę albumai.

„Vilnius Jazz Young Power“ konkurse nugalėjo „Džiazlaif“

2017.10.16

Šiemetis, 12-asis jaunųjų džiazo talentų konkursas „Vilnius Jazz Young Power“ (VJYP), kaip ir šiemetis jubiliejinis „Vilnius Jazz“ festivalis, sutraukė itin stiprias grupes. Tačiau žiuri nereikėjo laužyti galvų renkant lyderį – po finalo sprendimą lėmė jos ir publikos balsai, kurių daugiausiai surinko Lietuvos muzikos ir teatro akademijos (LMTA) bei Vilniaus kolegijos muzikantų grupė „Džiazlaif“.

AGATA narių įrašus keliame į Spotify, Deezer, Apple Music, Itunes, Google Play Music ir Shazam

2017.10.11

Mūsų platformos pakartot.lt pažiba Lingailė praneša net keletą džiugių naujienų. Visų pirma, per metus į didžiąsias tarptautines muzikos klausymo platformas Spotify ir Deezer bei kūrinių atpažinimo sistemą Shazam įkėlėme daugiau nei 320 mūsų narių leidinių. Visų antra, per šį laikotarpį vedėme derybas su tarptautinėmis muzikos naudojimo platformomis Google Play Music ir Itunes bei klausymo platforma Apple Music. Su džiaugsmu pranešame, kad nuo šiol išskirtinėmis sąlygomis savo narių įrašus galime kelti tiesiai į šias didžiąsias tarptautines muzikos naudojimo platformas: Spotify, Deezer, Apple Music, Itunes, Google Play Music ir Shazam. O svarbiausia, iki visuotinio narių susirinkimo (2018 m. pavasario) visi AGATA nariai savo įrašus į šias platformas gali kelti nemokamai.

Radijo laida „PAKARTOT“ apie „Vilnius Jazz”

2017.10.09

„Vilnius Jazz” jubiliejus ir „Infiltratorių” premjera. Proga progą veja. Iškilus „Vilniaus Jazz” jubiliejus prašosi sentimentų: kaip prasidėjo šis bene ilgiausiai be pertrūkių Lietuvoje gyvuojantis džiazo reiškinys? Kaip kūdikio gimimą prisimena jo tėvas Antanas Gustys, o kokias asociacijas festivalis kelia jaunesniems džiazo profesionalams Janui Maksimovičiui ir Dimai Golovanovui? Pridėkite prie šių muzikantų, pedagogų dar ir Arkadijų Gotesmaną ir gausite visą trio „Infiltrators”, kurie pagaliau turi savo albumą. Albumo pristatymas, o šventas sutapime, festivalio „Vilnius Jazz“ metu! Todėl viską sudedame į krūvą, išmaišome ir „Pakartot” studijoje kalbamės apie į krūvą sukritusias progas.