Atgal

Dažnai užduodami klausimai

Kviečiame plačiau susipažinti su mūsų veiklos specifika naudojantis DUK informacija.

[embed]https://youtu.be/mRuBKyqR1Bg[/embed]

Tarptautinės platformos

Kas yra ir kam reikalinga Youtube Content ID sistema?

Youtube Content ID yra automatizuota turinio atpažinimo ir valdymo sistema. Pagrindinis jos tikslas – saugoti kūrėjų teises ir suteikti jiems galimybę kontroliuoti savo turinį bei iš jo užsidirbti. Content ID automatiškai nuskaito visus Youtube esančius įrašus, suranda šių įrašų atitikmenis ir kiekvienam atrastam įrašui pritaiko tam tikrą taisyklę, kurią iš anksto pasirenka muzikantas:

  • Įrašo blokavimas (angl. block) – Content ID radusi įrašo atitikmenis blokuoja juos ir šie tampa neprieinami YouTube vartotojams.
  • Pajamų gavimas (angl. monetisation) – Content ID radusi įrašo atitikmenis jiems aktyvuoja reklamą. Tokie įrašai ir toliau yra prieinami YouTube vartotojams, tačiau prieš/per juos yra rodoma reklama, už kurią surinkti pinigai atitenka teisių turėtojui.
  • Statistikos peržiūra (angl. track) – Content ID radusi įrašo atitikmenis jiems nepritaiko jokių aktyvių veiksmų, tik muzikantui suteikia teisę stebėti tokių įrašų peržiūrų statistika.

Jei norite tvarkyti savo įrašus YouTube platformoje Jums su AGATA reikės pasirašyti papildomą susitarimą, kuriame nurodysite kokius įrašus pageidaujate prižiūrėti su Content ID ir kurią iš aukščiau išvardintų taisyklių norite jiems pritaikyti.

Įrašai, kuriuos norite tvarkyti per Content ID sistemą, privalo būti registruoti per Mano AGATA sistemą fonogramos gamintojo teisėmis.