Muzikos naudotojams
ATLIKĖJAMS IR ĮRAŠŲ GAMINTOJAMS

Radijo laida „PAKARTOT“ su Roku Grajausku–Jama

2017.08.07

                                                                          E. Bubino nuotrauka

Jama – tai sceninis Roko Grajausko vardas. Rokas Grajauskas – vardas žmogaus, kuris rimuoja. Rimuoja viską, kartais net miegodamas. Tačiau dažniausiai rimuoja repuodamas, improvizuodamas scenoje. O kartais ir komentuodamas rungtynes. Vieni sakys „genai“. Juk Jamos tėvas – garsus poetas, prozininkas, dramaturgas, bliuzo muzikantas Gintaras Grajauskas. Kiti sakys – apsiskaitymas, intelektas, žodžių bagažas. Treti sakys – teatras. Ten mokoma improvizuoti. Jama studijavo teatro pedagogiką, dirbo teatro mokytoju. Tačiau kas ką besakytų, Jama yra išskirtinis improvizatorius ir rimuotojas Lietuvos muzikos pasaulyje. Toks, kurio grupėje „Jamą & W“ neatsispiria pagundai pagroti net Andrius Mamontovas. Toks, kuris dirba prie savo talento, jį kasdien gludina ir tobulina. Toks, kuris turi aistrą komentuoti sporto varžybas. Kaip tai dera su reperio amplua? O gal tas amplua – tik kvailas stereotipas? Apie rimą, apie klišes, kasdieninį darbą ir praktiką, apie nekomercinį pogrindį ir mylimiausius albumus.

Klausyti:

Apie laidą „PAKARTOT“:

Pokalbiai apie lietuvišką muziką, kurią norisi pakartoti. Klausydami dainų įrašų ir eidami į koncertus mes girdime rezultatą – laidoje aiškinsimės, kas yra už jo.

Mistiškoje senojoje LRT RADIJO studijoje diskutuos muzikantai, koncertų organizatoriai, vadybininkai, apžvalgininkai, gerbėjai. Visi kartu bandysime suprasti, kokia yra šiuolaikinė lietuviška muzika ir kodėl ji tokia.

Kokiame kontekste randasi lietuviška muzika? Ar ji lietuviška, jei dainuojama ne lietuvių kalba? Kas yra geras tekstas, o kas banali klišė? Kodėl Lietuvoje tiek daug festivalių, ar jų tiek reikia? Su kuo valgomi IDM, indie, free-jazz, lo-fi? Kam reikalingos autorinės teisės, ar visada iš jų pelnosi kūrėjai? Ar valstybei iš tiesų rūpi muzikos turinys, ar tik tariamai kokybiška forma? Visus šiuos ir daugiau ne visada patogių klausimų, susijusių su lietuviškos muzikos pasauliu, savo pašnekovams užduos žmogus, kuris pats gyvena muzika – dainų autorius ir atlikėjas, muzikos apžvalgininkas ir poetas Domantas Razauskas.

Laida transliuojama šeštadieniais 12:10 val., kartojama sekmadieniais 02:05 val. per LRT RADIJĄ.

Laida rengiama bendradarbiaujant su Lietuvos gretutinių teisių asociacija AGATA ir didžiausiu lietuviškos muzikos portalu pakartot.lt

Kontaktai: pakartot@lrt.lt

Visos naujienos