Tarptautinės platformos

AGATA išskirtinėmis sąlygomis savo narių įrašus kelia tiesiai į didžiąsias tarptautines muzikos naudojimo platformas: Spotify, Deezer, Apple Music, Itunes, Google Play Music ir Shazam. Visi AGATA nariai savo įrašus į šias platformas gali kelti nemokamai.

Jei norite, kad tai padarytume, visų pirma Jūsų kūriniai ar albumai turi būti registruoti AGATA sistemoje (mano.agata.ltfonogramų gamintojo teisėmis, o patys įrašai įkelti į platformą pakartot.lt. Registracijos metu mes privalome gauti visą detalią informaciją apie Jūsų kūrinius ar albumus (taip pat 3000 x 3000 px  dydžio viršelį, .jpg failo formatu ), o įkėlimo metu įrašus turite pateikti aukštos kokybės (.wav) failuose.

Kitas žingsnis – Jūsų kūriniai turi turėti tarptautinius ISRC kodus. Jei tokių neturite, juos įrašų registravimo metu Jums suteiks AGATA.

Kai visi šie žingsniai sėkmingai atlikti, informuokite mus (muzika@agata.lt arba +370 5 277 88 99), kad norite patekti į Spotify, Deezer, Apple Music, Itunes, Google Play Music ar Shazam ir per kelias darbo dienas įrašai atsiras šiose platformose.

Didžiuodamiesi pranešame, kad AGATA yra vienintelė asociacija pasaulyje, savo nariams suteikianti tokią paslaugą nuo A iki Z. AGATA pasirūpina registracija, įkėlimu, išmokėjimu bei suteikia galimybę sekti kūrinių naudojimo statistiką.

Jei kyla kokių klausimų ar neaiškumų, mes pasiruošę padėti: muzika@agata.lt arba +370 5 277 88 99.

Kas yra ISRC kodas?

ISRC (ang. International Standard Recording Code) – tarptautinį standartą atitinkantis įrašų kodas, kitaip suprantamas kaip tarptautinė garso ir vaizdo įrašų identifikavimo sistema. Kiekvienas kodas yra vienetinis ir unikalus bei pripažįstamas kaip pastovi konkretaus įrašo identifikavimo priemonė. ISRC kodas – tai tarsi skaitmeninis įrašo „piršto antspaudas“, kurį įgijus, šis kodas skaitmeniniu būdu užkoduojamas konkrečiame įraše.

ISRC kodas suteikia galimybę stebėti ir nustatyti įrašų vartojimą bei yra plačiai naudojamas. Svarbu atsiminti, kad šį kodą įgyja tik garso ir vaizdo įrašai, o ne materialinės laikmenos, kuriose jie užfiksuoti (pvz. kompaktiniai diskai).

Sutarties su Tarptautine fonogramų gamintojų organizacija (IFPI – International Federation of Phonographic Industry) pagrindu, Lietuvos gretutinių teisių asociacija AGATA nuo 2014 m. kovo mėnesio yra įpareigota administruoti ISRC kodų skyrimą atlikėjams ir fonogramų gamintojams Lietuvoje. Pagal anksčiau susiklosčiusią praktiką, visiems Lietuvos atlikėjams bei įrašų gamintojams, norintiems gauti ISRC kodą, reikėdavo kreiptis tiesiogiai į IFPI ir teikti paraišką dėl kodo suteikimo.

Kaip atrodo ISRC kodas ir ką jis reiškia?

ISRC kodas yra sudarytas iš 12 ženklų, kurie žymi 4 skirtingus elementus – šalies kodą, registracijos kodą, registracijos metus ir paskirties kodą.

Kodėl verta turėti ISRC kodą?

Skaitmeninės informacijos amžiuje ISRC sistema – tai pagrindinė priemonė rinkti ir mokėti atlyginimą atlikėjams bei įrašų gamintojams, pasižyminti šiais privalumais:

  • ISRC – tai tarptautinė, patikima ir unikali įrašų identifikavimo sistema;
  • ISRC – unikali informacijos priemonė, padedanti administruoti atlikėjų ir fonogramų gamintojų teises;
  • ISRC – tai naudinga identifikavimo priemonė, kai muzika platinama elektroniniu būdu;
  • ISRC kodavimo sistema yra suderinta su buitinės elektronikos standartais ir nuskaitoma įrašų pramonėje naudojamos įrangos;
  • ISRC – tai ekonomiška sistema, kuri gali būti naudojama be specialių investicijų į naudojamas technines priemones.

Kaip gauti ISRC kodą ir kiek tai kainuoja?

ISRC kodai suteikiami muzikos įrašų gamintojams, AGATA-oje užregistravusiems savo įrašus ar albumus. Kodus gausite per 10 darbo dienų nuo įrašų deklaracijos pateikimo. ISRC kodas suteikiamas nemokamai.

Norėdami užregistruoti savo įrašus ar gauti ISRC kodus jau registruotiems įrašams ar albumams, kreipkitės el. paštu:

muzika@agata.lt