Muzikos naudotojams
ATLIKĖJAMS IR ĮRAŠŲ GAMINTOJAMS

Radijo laida „PAKARTOT“ su grupe „Autism“

2017.09.11

                                                                          D. Razausko nuotrauka

Kritikai sutinka, jog vienas geriausių šių metų albumų – instrumentinis „Autism“ darbas „Film Noir“. Jūsų dėmesiui pokalbis su grupės įkūrėju apie niūresnę muziką, kuri ne visada prasiskina kelia į radijo eterį. Tomhetas – tokiu slapyvardžiu sunkesnės muzikos gerbėjams gerai žinomas gitaristas, kompozitorius Tomas Daniševskis. Kadaise jis vienas pats buvo grupė „Autism“. Dabar prie jo prisijungė bendražygiai, tačiau Tomas nepaliauja stebinti soliniais sugebėjimais – jis savarankiškai įrašė, suvedė ir paruošė leidybai vienareikšmiškai vieną geriausių šių metų lietuviškos muzikos albumų „Film Noir“, pasirodžiusį vinilo plokštelės pavidalu. Beje, jos tiražas jau beveik išparduotas. Laidoje sužinosite, kas yra postmetalas, postrokas ir paslaptingasis shoegaze. Lietuvos radijo televizijos centre dirbantis, o taip pat sudėtingais socialiniais reiškiniais besidomintis Tomhetas paneigs mitą, jog metalistas – niūrus ir piktas tipas.

Klausyti:

Apie laidą „PAKARTOT“:

Pokalbiai apie lietuvišką muziką, kurią norisi pakartoti. Klausydami dainų įrašų ir eidami į koncertus mes girdime rezultatą – laidoje aiškinsimės, kas yra už jo.

Mistiškoje senojoje LRT RADIJO studijoje diskutuos muzikantai, koncertų organizatoriai, vadybininkai, apžvalgininkai, gerbėjai. Visi kartu bandysime suprasti, kokia yra šiuolaikinė lietuviška muzika ir kodėl ji tokia.

Kokiame kontekste randasi lietuviška muzika? Ar ji lietuviška, jei dainuojama ne lietuvių kalba? Kas yra geras tekstas, o kas banali klišė? Kodėl Lietuvoje tiek daug festivalių, ar jų tiek reikia? Su kuo valgomi IDM, indie, free-jazz, lo-fi? Kam reikalingos autorinės teisės, ar visada iš jų pelnosi kūrėjai? Ar valstybei iš tiesų rūpi muzikos turinys, ar tik tariamai kokybiška forma? Visus šiuos ir daugiau ne visada patogių klausimų, susijusių su lietuviškos muzikos pasauliu, savo pašnekovams užduos žmogus, kuris pats gyvena muzika – dainų autorius ir atlikėjas, muzikos apžvalgininkas ir poetas Domantas Razauskas.

Laida transliuojama šeštadieniais 12:10 val., kartojama sekmadieniais 02:05 val. per LRT RADIJĄ.

Laida rengiama bendradarbiaujant su Lietuvos gretutinių teisių asociacija AGATA ir didžiausiu lietuviškos muzikos portalu pakartot.lt

Kontaktai: pakartot@lrt.lt

Visos naujienos