2023-04-18

AGATA ir „TRINITI JUREX“ teisinės pagalbos programa aktoriams

Svarbi ir labai džiugi žinia AGATA nariams aktoriams: siekdama didinti teisinio atstovavimo paslaugų prieinamumą aktoriams, AGATA pasirašė bendradarbiavimo sutartį su viena didžiausių advokatų kontorų „TRINITI JUREX“. Kartu ir „Lietuvos aktorių gildija“, kurios nariai aktoriai turės galimybę gauti aukščiausio lygio teisinę pagalbą. Ilgametę patirtį intelektinės nuosavybės teisių srityje turintis advokatas dr. Mantas Rimkevičius atstovaus AGATA narių aktorių interesams derybose dėl sutarčių, ginčuose dėl aktorių teisių ir jų kūrybinės veiklos sąlygų. Teisinio atstovavimo išlaidas apmokės AGATA iš aktoriams skirtų lėšų.

„Lietuvoje aktorių realybė tokia, kad jie neturi teisiniais klausimais jiems atstovaujančių agentų, o asmeninėmis lėšomis teisinio atstovavimo paslaugų dažniausiai negali sau leisti. Dėl to dažnai tampa įkaitais net ir nesudėtingose teisinėse situacijose“, – sako AGATA atstovė, autorių teisių ir gretutinių teisių ekspertė Martyna Gudaitė-Gulbinienė. Siekiame skatinti ir kurti aktorių, kaip silpnosios šalies, kvalifikuoto teisinio atstovavimo kultūrą bei praktiką. Iki šiol tai darėme AGATA pajėgumais, bet AGATA narių skaičius nuolat auga, tad nusprendėme į pagalbą pasitelkti „TRINITI JUREX“ profesionalų komandą“, – apie teisinės pagalbos aktoriams programą kalba AGATA direktorė Agnė Begetė.

Lietuvos aktorių gildijos pirmininkas Denisas Kolomyckis džiaugiasi: „Lietuvos aktorių gildijos“ ilgalaikis įdirbis atstovaujant aktorių teisėms, siekis užtikrinti geresnes sąlygas tarpinstituciniame lygmenyje, bendras darbas kartu su AGATA – pereina į naują etapą. Teisinio atstovavimo bei teisinės pagalbos elementas buvo ir yra vienas iš sudėtingiausių procesų tariantis bei vykdant derybas su teatrais, prodiuserinėmis organizacijomis, kitomis institucijomis. Sąžiningų darbo sąlygų užtikrinimas ir reprezentacija, kartu su teisininkų teikiamomis rekomendacijomis, tarpininkavimas inicijuojant ir teikiant pasiūlymus, taps bendru dėmeniu siekiant užtikrinti pilnavertį įsitraukimą. Šis bendradarbiavimas tarp „Lietuvos aktorių gildijos“, AGATA bei advokatų kontoros „TRINITI JUREX“, tikimės, taps nauja platforma būsimiems sprendimams“.

Plačiau apie AGATA finansavimą aktorių teisinio atstovavimo paslaugoms skaitykite ČIA.

Prireikus teisinės konsultacijos aktorius pirmiausia kviečiame kreiptis į AGATA (agata@agata.lt), tuomet pagal konkrečią situaciją, AGATA nukreips į advokatus.