2019-08-13

AGATA išmoka 2018 m. antro pusmečio atlyginimą

Už 2018 m. antrą pusmetį AGATA apskaičiavo ir paskirstė 3,24 mln. Eur sumą:

  • 1 mln. 112 tūkst. Eur už muzikos įrašų viešą naudojimą Lietuvoje per 2018 m. II pusmetį;
  • 1 mln. 672 tūkst. Eur kompensacinis atlyginimas (renkamas už tuščias laikmenas ir įrenginius) už 2018 m.;
  • Perskirstyta 456 tūkst. Eur iš tris metus saugomo neregistruotų įrašų rezervo (už 2015 m.).

Atlygis atlikėjams, fonogramų gamintojams ir kitų administruojamų teisių subjektams paskirstomas pagal AGATA Visuotinio narių susirinkimo tvirtinamas paskirstymo taisykles.  

AGATA išmoka 2018 m. antro pusmečio atlyginimą

Šiuo metu jau išmokėta daugiau nei 1,5 mln. Eur suma. Likusi suma AGATA narius pasieks rugsėjo mėnesį. O „Mano AGATA” paskyroje galite peržiūrėti ir savo asmenines ataskaitas su jums apskaičiuotu atlyginimu. Patobulintoje sistemoje galima patogiai ir paprastai pasitikrinti savo atlygį, matyti detalią ir aiškią vaizdinę informaciją apie įrašų panaudojimą.

Užfiksuotas paskirstymo sumos augimas. Išaugo ir surinkta suma iš tarptautinių muzikos platformų (Spotify, Deezer, Apple Music, iTunes, Youtube ir kt.). 2018 m. tarptautinėse platformose jau turėjome 670 paskelbtų AGATA narių leidinių. Atlygis paskirstomas visiems grupės nariams ar atlikėjams prisidėjusiems prie įrašo.

Prie atlikėjams įprastai už PAKARTOT.LT perklausas mokamo atlygio mylimus atlikėjus ir grupes žmonės gali paremti ir asmeniškai per PAKARTOT.LT. Rėmimo suma yra priskiriama grupei ar atlikėjui ir taip pat bus išmokama kartu su 2018 m. II pusmečio atlygiu.

Per 2018 m. gautas 13 tūkst. Eur atlygis iš 12 giminingų užsienio asociacijų už lietuviškų įrašų transliavimą užsienyje. Didžiausios sumos atkeliavo iš Lenkijos (STOART), Švedijos (SAMI), Jungtinės Karalystės (PPL) ir Danijos (Gramex DK).

Paskirstyto atlyginimo sumos pagrindinėse srityse:

140 tūkst. EUR atlygis už muzikos įrašų transliavimą radijo stotyse;

308 tūkst. EUR atlygis už muzikos įrašų transliavimą televizijų programose;

185 tūkst. EUR atlygis už muzikos įrašų retransliavimą;

397 tūkst. EUR atlygis už muzikos įrašų naudojimą kavinėse, parduotuvėse, viešbučiuose, renginiuose ir kitose viešose vietose;

35 tūkst. EUR atlygis už naujai išleistus muzikos įrašus;

53 tūkst. EUR atlygis už panaudojimą internete;

1 mln. 672 tūkst. EUR kompensacinis atlyginimas; iš jų beveik pusė milijono skirta aktoriams už kino teatruose bei TV rodytus filmus, serialus, videoklipus.

Prisijungti prie elektroninės sistemos „Mano AGATA“ ir pasitikrinti savo atlyginimą galima čia: https://mano.agata.lt/prisijungti