2023-10-20

Aktorius ir dainininkus kviečiame į balso praktikas su Joseph Bates

Lietuvos gretutinių teisių asociacija AGATA organizuoja balso sveikatai, balso valdymo technikoms, kvėpavimo metodams ir dainavimo diskomforto priežasčių analizei skirtą praktikų ciklą. Lapkričio 17-25 d. vyksiančius užsiėmimus ves balso lavinimo mokyklos „Fitzmaurice Voicework®“ dėstytojas, dirigentas, režisierius ir vokalo mokytojas Joseph Bates.

Aktorius ir dainininkus subursiantys profesinės meistrystės mokymai prisidės prie AGATA narių profesinio augimo ir tobulėjimo, padės įtvirtinti turimus įgūdžius bei suteiks galimybę kryptingai dirbti su aukščiausio lygio specialistu. Ciklas yra finansuojamas iš kompensacinio atlyginimo autoriams („tuščios laikmenos“) dalies, kuri, pagal įstatymą, yra skiriama AGATA kūrybinėms, šviečiamosioms bei teisių apsaugos programoms.

Apie lektorių

Nemažai mūsų scenos profesionalų su Joseph Bates jau yra pažįstami. Jo akademinė ir pedagoginė karjera tęsiasi daugiau nei 30 metų. Mokydamas vokalo subtilybių, didžiausią dėmesį jis skiria kvėpavimo technikoms. Nuo 2000 m. jis tapo sertifikuotu Catherine Fitzmaurice metodo mokytoju, kurios praktikos siekia balso išlaisvinimo jungiant kvėpavimo pratimų serijas su jogos pozicijomis. Jis yra „Fitzmaurice Voicework®“ mokyklos  balso lavinimo lektorius,  sukūrė muzikinio teatro programas Wright State ir Auburn universitetuose, veda įvairius muzikinio teatro istorijos, dialektų ir vokalo paskaitas bei seminarus. Kaip režisierius J. Bates dirbo įvairiuose dramos ir operos teatruose, iš viso yra sukūręs per 100 miuziklų, operų, simfoninių ir chorinių kūrinių.

 

PROGRAMA

 

Lapkričio 17 d. 13:25 – 14:00 val.

Balso treniruotė su Joseph Bates. Going to the Vocal Gym (Pranešimas anglų kalba)

Organizuojama drauge su Lietuvos nacionaliniu operos ir baleto teatru.

Vieta: Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras (A.Vienuolio g. 1, Vilnius)

Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre vyks pirmasis tarpdisciplininis simpoziumas „Žmogus kuria balsą“, skirtas balso problemoms aptarti. Renginiu siekiama atkreipti dėmesį į savo balsą, jo priežiūrą ir sveikatą. Į susitikimus su įvairių sričių profesionalais, žinomais atlikėjais kaip Migle Vilčiauskaite-Migloko, Rafailu Karpiu, Kostu Smoriginu kviečiami ne tik kolegos, scenos menų atstovai, bet ir visi norintys geriau suprasti sveiko balso svarbą, pagilinti žinias apie balso veikimo mechanizmą, jo ištyrimo galimybes ir valdymo subtilybes, traumų prevenciją bei profesionalaus balso priežiūros aspektus.

Joseph Bates sesijos metu lektorius daug dėmesio skirs kvėpavimo ir balso funkciniams pratimams, kurie vertingi tiek tiek visiškai sveiko balso turėtojams tiek tiems, kurie savo kelyje yra patyrę balso traumų. Sesija skirta tiek scenos profesionalams, tiek tiems, kurie tik pradeda savo balso pažinimo kelionę. 

Dalyvavimas nemokamas, tačiau būtina registracija:

https://opera.lt/formos/dalyvio-registracija/1329

Vietų skaičius ribotas.

 

Lapkričio 18, 19 d. 11:00 – 18:00 val. Dainavimo technikos muzikinio teatro ir šiuolaikinės muzikos atlikėjams

Vieta: AGATA (S. Žukausko g. 39, Vilnius)

Dalyvio mokestis: AGATA nariams 30 (likusią kainos dalį kompensuoja AGATA), ne AGATA nariams 100.

Dainininkams skirtoje praktikoje analizuosime tris skirtingus dainavimo stilius – Legit, Belt ir Mix. Ieškosime balsui sveiko priėjimo prie šių daug ginčų tarp dainavimo ir vokalo mokytojų keliančių metodų, keisimės patirtimis ir atrasime naujas idėjas.

Dalyviai praktikai turi būti parengę dvi Belt arba Mix stilių dainas – muzikinio teatro arba populiariosios muzikos.

Praktikos trukmė: 7 val. (dvi sesijos po 3 val. su pertrauka)

Registracija:

Lapkričio 18 d. https://forms.gle/wdwiPqFYwavGbJsN6

Lapkričio 19 d. https://forms.gle/YCHeMx7uuhoM7arFA

 

Lapkričio 20, 23 d. 9:00 – 16:00 val. Vokalinis rezonansas vaidmens kūrimui

Vieta: Keistuolių teatras (Laisvės pr. 60, Vilnius)

Dalyvio mokestis: AGATA nariams €30 (likusią kainos dalį kompensuoja AGATA), ne AGATA nariams €100.

Aktoriams skirtoje praktikoje pagrindinis dėmesys bus kreipiamas į  skirtingas kalbos technikas, padedančias analizuoti, kaip balsas gali padėti kurti ryškius dramatinius vaidmenis.

Atvykdami į praktiką dalyviai turėtų būti paruošę du monologus: dramos pjesės/tradicinį ir charakteringą.  Rekomenduojama dėvėti judesių nevaržančius rūbus, leidžiančius atlikti lengvus fizinius pratimus.

Praktikos trukmė: 7 val. (dvi sesijos po 3 val. su pertrauka)

Registracija:

Lapkričio 20 d. https://forms.gle/Zn9K4V1yHKCn3Yh69

Lapkričio 23 d. https://forms.gle/ku1moPEDQykyrJuv5 

 

Lapkričio 21, 24 d. 9:00 – 16:00 val. Kvėpavimas… Žvilgsnis į tai, ką jau išmanome

Vieta: Keistuolių teatras (Laisvės pr. 60, Vilnius)

Dalyvio mokestis: AGATA nariams €30 (likusią kainos dalį kompensuoja AGATA), ne AGATA nariams €100.

Kalbėdami, dainuodami ar šokdami naudojame įvairias kvėpavimo technikas. Tai yra viso ko pagrindas, tad atrodytų, kad apie kvėpavimą žinome labai daug. Aktoriams ir dainininkams skirtoje praktikoje kviečiame į savo žinias apie kvėpavimą pažvelgti iš kitos perspektyvos. Pritaikydami įvairias technikas ir atlikdami skirtingus pratimus, išlaisvinsime kūnus nuo įtampos ir atrasime būdus, kaip išnaudoti kvėpavimo technikas savo kaip atlikėjo naudai.

Dalyviai į praktiką turėtų atsinešti teksto ištrauką, dainą, judesio ar šokio kūrinio fragmentą (trukmė – iki 1 minutės). Rekomenduojama dėvėti judesių nevaržančius rūbus, leidžiančius atlikti lengvus fizinius pratimus.

Praktikos  trukmė: 7 val. (dvi sesijos po 3 val. su pertrauka)

Registracija:

Lapkričio 21 d. https://forms.gle/utKmubYRmJBaeKGy6

Lapkričio 24 d.: https://forms.gle/Xb2Sn3dd6dUPFZQx6

 

Lapkričio 25 d. 13:00 – 16:00 val. Dainavimas ne dainininkams. Kaip įveikti diskomfortą dainuoti

Vieta: Keistuolių teatras (Laisvės pr. 60, Vilnius)

Dalyvio mokestis: AGATA nariams €30 (likusią kainos dalį kompensuoja AGATA), ne AGATA nariams €50.

Ši praktika skirta aktoriams, kurie nėra dainininkai, bet kartais tenka dainuoti.

Dėl kokių priežasčių jaučiatės nepatogiai dainuodami scenoje? Susiduriate su intonavimo problemomis, ne visada jaučiate ritmą, o gal jus riboja įsitempęs kūnas? Balso praktikoje, skirtoje dainavimo diskomforto priežasčių analizei ir dainavimo baimės įveikimui, apžvelgsime dainavimo nepatogumus keliančius veiksnius ir aptarsime, ką daryti, kad šios problemos daugiau jūsų nebekankintų.

Dalyviai į praktiką gali atsinešti diskomfortą scenoje keliančią dainą, tačiau tai nėra būtina.

Praktikos  trukmė: 3 val.

Registracija: https://forms.gle/bkP3JQpEXqAn8mKD6

 

Vietų skaičius praktikose yra ribotas. Užsiregistravus į praktikas, dalyvio vieta yra rezervuojama, tačiau ji patvirtinama tik gavus apmokėjimą. Informacija apie mokėjimą ir jo terminus išsiunčiama užsiregistravusiems dalyviams el.paštu per 2 d.d. nuo registracijos.

Užsiėmimai vyks anglų kalba.

Daugiau informacijos: pr@agata.lt