2021-07-19

Atvirą muzikos festivalį pradėsianti Monika Marija klausytojams žada siurprizą: atliks dar niekur negirdėtus kūrinius

Šį savaitgalį, liepos 23-25 d. Vilniaus miesto savivaldybė, „Go Vilnius“ ir AGATA kviečia vilniečius ir miesto svečius į muzikos festivalį – „Vilnius – atvira muzikos salė“. Neįprastose sostinės vietose iškils net 7 scenos, kuriose klausytojams savo kūrybą dovanos daugybė populiariausių šalies atlikėjų, grupių ir vietinių Vilniaus bendruomenių atstovų. Tris dienas vyksiantį festivalį penktadienio vakarą atidarys atlikėja Monika Marija. Dainininkė neslepia, kad tai didelė garbė, todėl nekantriai laukia artėjančio savo pasirodymo Karoliniškių scenoje. Taip pat – priduria, kad nors ir nėra vilnietė, bet labai myli sostinę.

Atidarys festivalį

Festivalyje „Vilnius – atvira muzikos salė“ liepos 23–25 d. pasirodys daugybė garsių Lietuvos atlikėjų ir grupių. Karoliniškėse penktadienio vakarą koncertuos ir žinoma dainininkė Monika Marija, kuri džiaugiasi, kad būtent jos pasirodymas pradės net tris dienas sostinėje truksiantį koncertų maratoną.

„Esu laiminga, kad man tenka garbė atidaryti šį festivalį ir dainuoti didžiausioje jo scenoje. Būtent nuo Karoliniškių scenos prasidės visą savaitgalį truksiantis festivalio maratonas, kuriame klausytojai galės išgirsti daugybę puikių atlikėjų ir grupių. Manau, kad idėja padalinti šventę į kelis skirtingus mikrorajonus – labai prasminga. Man labai patinka būti arčiau žmonių, todėl džiaugiuosi, kad šį kartą atlikėjai, tarsi, patys ateis pas klausytojus – į jų kiemus netikėčiausiose miesto erdvėse”, – sako dainininkė.

Anot jos, karantino metu netekus galimybės pasirodyti gyvai, buvo daugiau laiko kūrybai ir naujų dainų rašymui. „Buvo smagu šiek tiek pailsėti nuo koncertų, tiksliau, nuo nuolatinio skubėjimo ir lėkimo. Vis dėlto supratau, kad muzikoje ir žmonėse matau didžiausią prasmę, todėl dabar nekantrauju vėl ir vėl lipti į sceną. Muzika yra lyg tiltas, kuris sieja atlikėją ir jo klausytojus, todėl manau, kad šio koncerto metu pajusiu dar stipresnį ryšį su savo auditorija“, – teigia Monika Marija.

Pristatys naujo albumo kūrinius

Būsimam koncertui su gyva grupe Monika Marija ruošia gausią programą, kurioje skambės tiek žinomi ir klausytojų jau pamėgti kūriniai, tiek dar negirdėtos dainos iš naujausio atlikėjos albumo.

„Mano koncertuose visada skamba gyva muzika. Būsimame pasirodyme skambės ne tik kūriniai iš mano pirmojo albumo ir geriausiai gerbėjams atpažįstamos autorinės dainos „Light on“, „Tavo rankose“, „If I leave“, „Pamelavau“, bet ir naujausias singlas „Žaidimas“. Pažadu ir vyšnaitę ant torto – koncerte klausytojams pirmą kartą su grupe atliksime ir dar niekur negirdėtų muzikinių kūrinių iš naujojo mano albumo. Bus gera pagaliau su visais pasidalinti šiais kūrybos vaisiais“, – pasakoja dainininkė.

Atlikėjos ir jos grupės pasirodymą bus galima išgirsti liepos 23 d. Monika Marija koncertuos Karoliniškėse įrengtoje scenoje (pievelėje prie I. Šimulionio g. 5), iš kur atsiveria nepakartojamas vaizdas į tolumoje esantį Vilniaus senamiestį, Gedimino bokštą ir Trijų kryžių kalną. Koncertas bus nemokamas ir atviras visiems.

Vilnius – galimybių miestas

Anot Monikos Marijos, Vilnius yra atviras ir perspektyvus miestas, kuriame kiekvienas gali atrasti kažką naujo, o Vilniaus miesto savivaldybės, „Go Vilnius“ ir AGATA organizuojamas festivalis padės atskleisti gyvenamųjų rajonų kultūrinį potencialą, įpūsti jiems gyvybės ir atrasti juos nauju žvilgsniu.

„Nors nesu vilnietė, bet labai myliu šį miestą ir nenorėčiau gyventi niekur kitur. Vilnius man visada siesis su vyresniąja sese. Būtent pas ją čia atvažiavau pirmuosius kartus atostogauti ir ji man parodė gražiausias Vilniaus vietas. Šiame mieste gyvenu ir mokausi nuo 15 metų. Matau Vilniuje daug perspektyvų, daug kultūros, įvykių, įdomių žmonių, skonių ir patirčių. Vilnius – galimybių miestas, kuriame kiekvienas gali atrasti save ir kažką naujo, o ši iniciatyva padės iš naujo atrasti ir Vilniaus mikrorajonus, kuriuose rečiau apsilankome“, – teigia Monika Marija.

 Liepos 23–25 dienomis vyksiantis muzikos festivalis „Vilnius – atvira muzikos salė“ persikels į skirtingus Vilniaus mikrorajonus, kur per tris festivalio dienas 7 scenose numatyta daugiau nei 50 skirtingų pasirodymų. Šie koncertai taps ir Vilniaus 700–ojo gimtadienio šventės dalimi.

Nors pats jubiliejus sukaks 2023 m., šventei skirti renginiai jau vykdomi. Antakalnyje koncertuos „Baltos varnos“, Karoliniškėse – Monika Marija, grupė „Colours of Bubbles“, Viktoras Diawara su projektu „Elektroninės sutartinės“ ir kt. Lazdynų scenoje pasirodys „Baltasis kiras“, Naujojoje Vilnioje – grupė „Biplan“, Ozo parko scenoje – Rūta Loop, Giedrius Nakas, „Poliarizuoti stiklai“ ir kt. Jeruzalėje koncertuos „The Schwings Band“, o Žirmūnų scenoje pasirodys Vaidas Baumila, „Strings Of Earth Orchestra“ ir kt.

 

Visą festivalio programą rasite čia: www.700vilnius.lt