2021-11-03

INFORMACIJA APIE ĮVYKUSĮ AGATA TARYBOS POSĖDĮ

Ketvirtadienį, 2021 m. spalio 28 d., AGATA tarybos nariai rinkosi į Tarybos posėdį. Įgyvendinant Investicijų tvarką ir siekiant amortizuoti patiriamas išlaidas už lėšų saugojimą bankuose, posėdyje priimti sprendimai, susiję su lėšų investavimo politika ir planais.

Taip pat išsamiai pristatyta ir aptarta AGATA kultūrinė veikla, biudžetai. Šiemet pirmą kartą bendradarbiaujant su Vilniaus miesto savivaldybe/Go Vilnius surengta „Vilnius – atvira muzikos salė“. Griežto karantino metu nacionalinio transliuotojo eteryje kartu su AGATA buvo rengiamas koncertų ciklas „Koncertas vienam“. Bendradarbiavimas su LRT tęsiamas ir kituose projektuose: #pilnatys, KLIPVID.

Kartu su Lietuvos aktorių gildija vystomos tęstinės iniciatyvos aktorių reikmėms. Nacionalinio kino centro apdovanojimuose AGATA įsteigta premija geriausiems metų aktoriams. Be minėtų partnerysčių, AGATA, siekdama įveiklinti atlikėjus laikotarpiu, kai gyvi renginiai buvo draudžiami, persikėlė į skaitmeninę erdvę ir surengė 20 Youtube koncertų ciklą „Muzikos salė | Gyvai“. Per du sezonus parengtos 45 muzikinės laidos „Muzikos salė | Ekrane“. Aptartos kitos veiklos ir projektai (Pakartot.lt, Muzikos leidybos fondas ir pan.)

Atitinkamai patvirtinti AGATA Kultūrinės plėtros programos finansiniai planai 2021-2022 metams. Po diskusijų dėl naujų siūlymų bendradarbiauti, balsų dauguma nuspręsta tapti savaitinės lietuviškos muzikos radijo laidos M.A.M.A. Top 40 (transliuojamos regioninėse radijo stotyse ir Radijo centro eteryje) partneriu su kriterijais topų sudarymui. Kartu nutarta prisidėti prie Nidos „Šlovės tako“ alėjos atnaujinimo, perkeliant ją prie vieno iš AGATA įkūrėjo, a.a. V. Kernagio skulptūros.

Kitas Tarybos posėdis planuojamas 2021 m. lapkričio 17 d.