2022-01-19

Interaktyvios pamokos autorių teisių tema su žymiais Lietuvos kūrėjais

Šiandien AGATA pristato Lietuvos kultūros tarybos finansuojamą „Bosanova“ projektą kviesiantį mokinius į interaktyvias pamokas autorių teisių tema. Dešimties video pamokų cikle žinomi Lietuvos atlikėjai, muzikos industrijos atstovai bei autorių teisių gynėjai pasakoja apie savo darbą, kūrybą ir kūrinių apsaugą per savo asmeninę patirtį. Pamokose savo istorijomis dalinasi Domantas Razauskas, Donatas Montvydas, Loranas Vaitkus, Raminta Naujanytė (Bjelle) ir kiti.

Projekto organizatorių tikslas – šią gana sudėtingą temą įtraukti į mokymosi procesą ir ugdyti autorių kūrybą gerbiančią jaunąją kartą.

Projekto metu mokiniai galės apie kūrybą išgirsti iš pačių kūrėjų. Dešimties video pamokų cikle pasakojama, kaip savo karjerą pradėjo Donatas Montvydas, kaip kuriami muzikiniai klipai, kas pelnosi iš nelegaliai filmus platinančių svetainių, ką galima veikti muzikos industrijoje jei nesi muzikantas bei kaip ginti savo, kaip kūrėjo, teises ar nepažeisti autorių teisių esant vartotoju. Kiekvienos pamokos pabaigoje moksleivių laukia kūrybinės užduotys.

Pamokų įrašai netrukus pasieks Lietuvos mokyklas, jas bus galima žiūrėti pilietinio ugdymo, etikos, menų (muzikos, dailės, kino ir kt.) pamokų metu bei per neformalaus švietimo užsiėmimus. Pamokas visi norintys gali stebėti ir AGATA „Youtube“ kanale.

 

Donatas Montvydas – „Kūrėju tampama ar gimstama?“

Laurynas Mataitis – „Vaizdo klipai – kaip dainą paversti vaizdu“

Eglė Bagdonaitė – „Kaip mes (ap)žaidėme piratus?“

Varsa Liutkutė-Zakarienė – „Mūsų liaudies muziką kuriame kiekvienas“

Loranas Vaitkus – „Ar muzikos industrijoje yra vietos ne muzikantams?“

Domantas Razauskas – „Kas Lietuvoje gina autorių teises?“

Raminta Naujanytė-Bjelle – „Mokykloje galimybių daugiau“

Vaidas Stackevičius – „Kiek laiko užtrunka suorganizuoti koncertą?“

Justas Mamontovas – „Muzika aplink mus“

Elena Neniškytė – „Grupė: lengviau vienam ar kartu?“