2021-07-13

Koncertui Karoliniškėse besiruošiantis Viktoras Diawara: muzika turi skambėti ne tik sostinės centre

Liepos 23–25 d. Vilniaus miesto savivaldybė, „Go Vilnius“ ir AGATA kviečia vilniečius ir miesto svečius į muzikos festivalį „Vilnius – atvira muzikos salė“. Skirtinguose mikrorajonuose ir netikėčiausiose miesto erdvėse bus įrengtos net 7 muzikos scenos, kuriose per tris dienas įvyks daugiau nei 50 pasirodymų.

Koncertui Karoliniškėse besiruošiantis muzikantas Viktoras Diawara džiaugiasi, kad muzika ir kultūra pasieks ne tik miesto centrą. Jis atskleidžia, kad koncerto metu bus pristatytas jo naujas albumas – iki šiol negirdėta „Elektroninių sutartinių“ programa, kurioje pirmą kartą gyvai bus atliekamos sutartinės.

Pristatys dar negirdėtus kūrinius

Liepos 23–25 d. vyksiantys festivalio „Vilnius – atvira muzikos salė“ koncertai žada nustebinti į juos susirinkusius žiūrovus. Muzikantas V. Diawara koncerto metu Karoliniškėse pristatys 8 naujas kompozicijas iš dar neišleisto „Elektroninių sutartinių“ programos albumo.

Klausytojai pirmą kartą galės išgirsti šiuos kūrinius vientisoje kompozicijoje, o didžiausias netikėtumas šio koncerto metu bus tai, kad sutartinės bus atliekamos visiškai gyvai.

„Projektas „Elektroninės sutartinės“ buvo pradėtas vystyti jau prieš 10 metų, tačiau iki šiol jis buvo lyg meninė instaliacija, kurioje buvo naudojami verpimo rateliai ir tokiu būdu išgaunami sutartinių skambesiai. Tačiau dabar viskas pereina į kitą lygį ir koncerto metu klausytojai galės pirmą kartą išgirsti naują albumą, kuriame susilies autentiški aukštaitiškų sutartinių skambesiai ir elektroninės muzikos garsai. Ant scenos jas gyvai atliks etninės muzikos atlikėja Laurita Peleniūtė, o jai pritars dar dvi dainininkės ir muzikantai“, – pasakoja V. Diawara.

Anot atlikėjo, „Elektroninių sutartinių“ programa sieks pristatyti mūsų kultūrinį paveldą nauju, miestietišku kampu. Kompozicijas, kuriose sutartinės susimaišo nuo drumenbeiso iki hiphopo ritmų, bus įdomu išgirsti tiek jaunesnio, tiek vyresnio amžiaus žmonėms.

Karoliniškės kelia prisiminimus

Diawara sako, kad nors karantino laikotarpis muzikos bendruomenei nebuvo lengvas, tačiau jį puikiai pavyko išnaudoti kūrybai ir naujo albumo įrašymui. Todėl artėjantis muzikos festivalis yra svarbus tiek muzikos bendruomenei, tiek klausytojams, nes suteiks galimybę muzikantams pagaliau pasidalinti sėkmingais karantino kūrybos rezultatais gyvų koncertų metu ir gauti grįžtamąjį ryšį iš savo klausytojų.

„Pasiilgau savo klausytojų ir gyvų koncertų, kuriuose gali matyti priešais sceną stovinčius žmones ir girdėti jų balsus. Niekas negali prilygti šiam jausmui. Taip pat labai džiaugiuosi, kad mano naujo albumo pristatymas galės vykti būtent Karoliniškėse. Šis mikrorajonas man sukelia gražius prisiminimus. Kai grįžau į Lietuvą, tai buvo pirma vieta, kur apsistojau ir leidau laiką. Todėl bus smagu vėl sugrįžti į Karoliniškes ir ten pagroti“, – teigia muzikantas.

Diawaros muzikinį projektą „Elektroninės sutartinės“ bus galima išgirsti liepos 23 d., Karoliniškėse įrengtoje scenoje (pievelėje prie I. Šimulionio g. 5). Koncertas bus nemokamas ir atviras visiems.

Koncertai sujungs vilniečius 

Anot muzikanto, Vilnius yra kosmopolitiškas, žingeidus ir naujovėms atviras miestas. „Muzika visada sujungia žmones nepriklausomai nuo to, ar jie gyvena Senamiestyje, ar Karoliniškėse, ar Lazdynuose. Todėl džiaugiuosi, kad muzika ir kultūra pagaliau pasieks ne tik miesto centrą, bet ir toliau esančius mano mylimo miesto mikrorajonus.

Labai džiaugiuosi šia iniciatyva ir manau, kad tai bus puiki galimybė ne tik pasiklausyti mėgstamų atlikėjų, bet ir atrasti naujas miesto erdves. Tikiu, kad šis projektas sujungs vilniečius“, – sako V. Diawara.

Liepos 23–25 dienomis vyksiantis muzikos festivalis „Vilnius – atvira muzikos salė“ persikels į skirtingus Vilniaus mikrorajonus, kur per tris festivalio dienas 7 scenose numatyta daugiau nei 50 skirtingų pasirodymų. Šie koncertai taps ir Vilniaus 700–ojo gimtadienio šventės dalimi.

Nors pats jubiliejus sukaks 2023 m., šventei skirti renginiai jau vykdomi. Antakalnyje koncertuos „Baltos varnos“, Karoliniškėse – Monika Marija, grupė „Colours of Bubbles“, Viktoras Diawara su projektu „Elektroninės sutartinės“ ir kt. Lazdynų scenoje pasirodys „Baltasis kiras“, Naujojoje Vilnioje – grupė „Biplan“, Ozo parko scenoje – Rūta Loop, Giedrius Nakas, „Poliarizuoti stiklai“ ir kt. Jeruzalėje koncertuos „The Schwings Band“, o Žirmūnų scenoje pasirodys Vaidas Baumila, „Strings Of Earth Orchestra“ ir kt. Visą festivalio programą rasite čia.