2021-03-22

„Muzikos salė | Gyvai“ šią savaitę pristato: Robertas Semeniukas ir Leon Somov & Dileta

Pasiilgę gyvo muzikos skambesio kviečiami į unikalų lietuviškų koncertų ciklą „Muzikos salė | Gyvai“. Virtuali AGATA LT scena nudžiugins net išrankiausius melomanus. Šią savaitę į sceną žengia Robertas Semeniukas ir Leon Somov, kuris pristato duetą su Dileta.

 „Muzikos salė | Gyvai“ jau projektas atsiradęs interneto platybėse – nuo kovo 16 dienos kokybiškos lietuviškos muzikos gerbėjai gali mėgautis gyvomis muzikinių pasirodymų transliacijomis. Visiems prieinami muzikiniai pasirodymai vyksta kiekvieną antradienį ir penktadienį 20 val. AGATA LT „Youtube“ kanale.

Kovo 23 dieną virtualioje AGATA LT scenoje skambės folkroko grupės „Žalvarinis“ įkūrėjo Roberto Semeniuko solinė kūryba – pandemijos metu gimęs optimistiškas, padrąsinantis ir kiek melancholiškas naujasis albumas „Six Strings Upstream“.

„Albumą pradėjau įrašinėti dar praėjusių metų kovą, o per šį, antrąjį karantiną, jį pabaigiau. Trylikoje kūrinių sutalpinau 2020-ųjų metų nuotaikas: džiaugsmus ir nerimą, tikėjimą ir viltį. Kūrybinis procesas mane gelbėjo nuo niūrių minčių ir depresijos, nors tvyrantis fonas aplink, gal kiek ir temdė bendrą nuotaiką. Bet visas pasaulis taip pat alsavo, tiesiog nieko negalėjai pakeisti – tik prisitaikyti ir susitaikyti su esama padėtimi“,  – apie gimusį naujausią albumą pasakoja R. Semeniukas.

Atlikėjas sako, kad roko muzika jį išlaisvina ir priverčia širdį plakti dažniau, bet galimybė muziką skleisti kitiems – yra privaloma ir būtina sąlyga kūrėjo gyvenime. Jis tiki, kad tikra, kokybiška ir nuoširdi muzika pakeis pasaulį į geresnę pusę, o solidžiai išleista vinilinė plokštelė tikrai papuoš kiekvieno melomano kolekciją.

„Su kiekvienu išleistu albumu, galvoju, jog daugiau neturėsiu, ką pasakyti klausytojui, tačiau praeina šiek tiek laiko ir užvaldo tas keistas jausmas, tas neramumas, kad nori kažką vėl sukurti. Taip ir keliauju per gyvenimą garsų pasaulyje. Roko muzikoje aš jaučiu nevaržomą laisvę – manyje gyvena tas roko maištininkas, kuris eina prieš srovę, nesitaiksto su madomis, nepataikauja pop standartams. Visgi, aš pasirodymų laukiu kaip didžiausios šventės. Muzikantams negalima taip ilgai ilsėtis be renginių – tai kenkia sveikatai“, – šypsosi R. Semeniukas. 

Kovo 26 dieną AGATA LT scenoje debiutinį albumą pristatys Leono Somovo & Diletos muzikinis duetas.

„Šią savaitę pirmą kartą visi albumo kūriniai skamba gyvai, tuomet ruošiame ypatingą jo formatą – vinilinėje plokštelėje, ir tik vėliau jis pasirodys skaitmeninėse platformose“, – pasakoja Leon Somov.

Ruošdamasi pasirodymui Dileta neslėpė jaudulio ir ilgesio scenai, tačiau mėgavosi nauja ir įdomia virtualių koncertų patirtimi ir bent tokiu būdu sugrįžtančiu ryšiu su klausytojais.

„Esu beprotiškai laiminga, kad pagaliau galima išgirsti mūsų pirmąjį albumą, kurį sudaro 7 labai skirtingi savo istorijomis, mano pačios išgyvenimais kūriniai. Singlus „Find You“ ir „Ledas“ jau puikiai pažįsta ir labai šiltai priima klausytojai, tad tikiu, kad jie pamils ir kitus kūrinius”, – pirmą bendrą albumą pristato Dileta.

Atlikėjai vieningai antrina R. Semeniukui, kad jie, kaip ir visi menininkai, labai ilgisi scenos ir galimybės savo muzika dalintis su juos palaikančiais klausytojais, tad kiekviena galimybė pasirodyti – tikra šventė.

„Visada labai geras jausmas kai turiu galimybę dalintis savo kūryba, atlikti naujus kūrinius, pagaliau galiu groti kartu su mėgstamiausiais muzikantais, draugais. Tikrai neįprasta patirtis šiuo laikotarpiu, sakyčiau, tai emocinis orgazmas,“ – juokiasi Leonas.

Duetas prisipažįsta, kad koncerto laukė kaip Kalėdų arba kaip vaikas laukia gimtadienio.

„Siurrealus jausmas, tenka priprasti prie naujo, neįprasto pasirodymo formato. Visgi, mes pasiruošę net per kameras ir ekranus pasiekti klausytojus. Menininkai randa būdų, kaip save išreikšti ir parodyti savo darbus“, – į virtualų koncertą kviečia Leon Somov & Dileta.

„Muzikos salė | Gyvai“ koncertų cikle pasirodys visas būrys įvairaus žanro kūrėjų. Iki pat gegužės pabaigos, antradieniais ir penktadieniais 20 val. AGATA LT „YouTube“ kanale pasirodys: Tilidūda, shishi, Gabrielius Vagelis, Graži ir ta galinga, GIEDRĖ, Planeta Polar, The Schwings Band, Jurijus Veklenko, Kazimieras Likša, Aistė Smilgevičiūtė ir Skylė, Bjelle, Deeper Upper, Gintė, CinAmono, Andrius Kaniava, Gabrielė Vilkickytė.