2019-11-20

Seime vyksta diskusijos dėl mokesčių didinimo

Metų pabaigoje, kaip įprasta, populiariausia tema Seime – mokesčiai. Vėl diskusijos iš ko paimti, kam pridėti ir t.t., siūlymų daug ir įvairių. Tarp jų ir Prezidento siūlymai mažinti pensininkų skurdą, didinant GPM daugiau uždirbantiems.

Šią savaitę aktyviose diskusijose su Seimo komitetais ir Prezidentūros atstovais atskleidėme šių siūlymų spragas. Prezidento teikime liko neįvertinta, kad poveikis mažas pajamas gaunantiems muzikantams, aktoriams ir kt. kūrėjams būtų labai neigiamas, nes padidinus GPM autoriniam licenciniam atlygiui, honorarams, jų ir taip mažos pajamos dar labiau sumažėtų.

AGATA, LATGA, AVAKA išmokami 100, 300, 500 ar 1000 eurų už kūrinių ir įrašų panaudojimą per metus vyresnio amžiaus kūrėjams dažnai yra vienintelės papildomos pajamos prie jų skurdžios pensijos. Pagal Prezidento pateiktą projektą šios pajamos būtų apmokestintos nebe 15%, o 20% GPM, bet šių kūrėjų pensija dėl to nepadidėtų, nes VSD nuo pajamų iš licencijų neskaičiuojama.

Seime vyksta diskusijos dėl mokesčių didinimo

Nepritariame tokiems siūlymams ir aktyviai dirbame, jog jie nebūtų įgyvendinti.

Kol kas galime pasidžiaugti, kad Prezidentūra pripažino, jog tai nebuvo įvertinta ir kad GPM honorarams neturėtų didėti, Socialinės apsaugos ir darbo komitetas pritarė M. Majausko siūlymams nedidinti GPM honorarams, bet galutiniai sprendimai vis dar nepriimti, tad toliau dalyvausime diskusijose kūrėjų interesams apginti.